Wydawca treści Wydawca treści

OFERTA ŁOWIECKA OŚRODKA HODOWLI ZWIERZYNY LASÓW PAŃSTWOWYCH NR 51 NADLEŚNICTWA PODANIN

Jednym z celów realizowanych w OHZ LP nr 51 Nadleśnictwa Podanin jest zaspokajanie potrzeb społecznych w zakresie uprawiania myślistwa, kultywowania tradycji oraz krzewienia etyki i kultury łowieckiej.

Od 2012 r. posiadamy  biuro polowań i oferujemy sprzedaż z zakresu turystyki łowieckiej oraz trofeów łowieckich. Bezpośrednio można u nas zamówić zorganizowanie polowania  indywidualnego i zbiorowego  dla myśliwych polskich  lub zagranicznych. Zajmujemy się kompleksowym zorganizowaniem zakwaterowania, wyżywienia, polowania indywidualnego lub zbiorowego, dla naszych Klientów myśliwych i osób towarzyszących. Zapewniamy również transfer na najbliższe lotnisko Ławica w Poznaniu.

Połączenie różnorodności gatunkowej zwierzyny łownej, dużej powierzchni pól i lasów, bardzo długiej linii polno – leśnej z urozmaiconą konfiguracją terenową łowiska, sprzyja atrakcyjnym polowaniom i intensywnemu uprawiania turystyki łowieckiej. Szczególnie ciekawą przygodą łowiecką w OHZ LP Nr 51 są polowania indywidualne na jelenie byki podczas rykowiska we wrześniu, na daniele byki podczas bekowiska w październiku, na sarny rogacze podczas rui w lipcu/sierpniu oraz polowania zbiorowe tradycyjne i organizowane metodą wielkoobszarową z ambon i zwyżek tzw. „szwedzką” w listopadzie, grudniu i styczniu. Atrakcyjność naszego łowiska doceniają rok rocznie odwiedzający nas koledzy myśliwi z różnych krajów europejskich i pozaeuropejskich: w tym z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Francji, Włoch, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Czech, Bułgarii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Ukrainy, USA i oczywiście również koledzy myśliwi z różnych regionów Polski.

Na wszystkich myśliwych odwiedzających nasze łowiska czeka komfortowy hotel nad jeziorem Margonińskim w Sypniewie kat 3* z ponad 60 miejscami noclegowymi, salą konferencyjną na 100 osób, dostępem do jeziora i możliwością uprawiania sportów wodnych, kortami tenisowymi oraz stajnią i możliwością jazdy konnej w ośrodku i w terenie. Poza tym do dyspozycji myśliwych mamy dwie kwatery myśliwskie oddane do użytku w 2019 r., zlokalizowane w centrum obwodu, bezpośrednio w łowisku, w lesie. Dostępne są pokoje 1, 2 – osobowe z łazienkami. Do dyspozycji jest również sala konferencyjna na 50 miejsc, sale kominkowe, kuchnie i wiele innych atrakcji. Myśliwym oferujemy pobyt w wygodnych kwaterach myśliwskich z tradycyjną polską kuchnią i wyrobami regionalnymi oraz poznawanie ciekawych łowisk z populacjami jeleni, danieli, saren, dzików. W każdym sezonie pozyskujemy od kilkunastu do kilkudziesięciu trofeów medalowych z każdego gatunku. Trofea z łowiska OHZ LP nr 51 osiągają rekordowe wagi i punktacje wg CIC: jelenie byki o wadze trofeów ponad 10 kg, daniele byki o wadze trofeów ponad 3 kg, sarny rogacze o wadze trofeów ponad 500 g. Wszystkie pozyskane u nas trofea medalowe dostępne są do obejrzenia w centralnym Katalogu Trofeów Łowieckich w stronie Dyrekcji Generalnej w Warszawie (https://trofea.lasy.gov.pl).

W trakcie polowań gościom naszych łowisk towarzyszą pracownicy personelu łowieckiego, profesjonalnie przygotowani, posługujący się kilkoma językami obcymi, wyspecjalizowani w zakresie wykonywania polowań, przestrzegający i kultywujący polskie tradycje łowieckie. Zespół sygnalistów przy Nadleśnictwie Podanin zapewnia bogatą oprawę łowiecką pokotów sygnałami myśliwskimi na polowaniach zbiorowych i indywidualnych.

W wolnej chwili myśliwi mają możliwość korzystania z wielu form turystyki, poznając bogate walory przyrodnicze i historyczne naszego regionu północnej Wielkopolski.

 

BIURO POLOWAŃ OHZ LP NR 51 NADLEŚNICTWA PODANIN

Kontakt w zakresie oferty łowieckiej:

Przemysław Tarkowski  Z-ca Nadleśniczego ds. Gospodarki Łowieckiej

tel. +48 67/ 281 07 81; + 48 67/ 282 98 97;

e-mail: przemyslaw.tarkowski@pila.lasy.gov.pl lub podanin@pila.lasy.gov.pl

 

Zapraszamy do naszych łowisk. Darz Bór!

Wir laden in unsere Jagdreviere ein. Waidmannsheil!

Nous vous invitons sur notre terrain de chasse. Bonne chasse!

Welcome to our hunting grounds. Have a good hunt!

Zachęcamy  do zapoznania się z  informacją o łowiectwie w Nadleśnictwie Podanin i OHZ LP nr 51 na naszej stronie oraz z ofertą sprzedaży tusz zwierzyny łownej w Punkcie Sprzedaży Bezpośredniej Tusz.