Wydawca treści Wydawca treści

Punkt Sprzedaży Bezpośredniej Dziczyzny

Nadleśnictwo Podanin informuje, że na terenie zarządzanego Ośrodka Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych nr 51 od 2009 r prowadzi sprzedaż tusz zwierzyny łownej -jeleni, danieli, saren i dzików (w skórze) w Punkcie Sprzedaży Bezpośredniej Dziczyzny (PSBD) w Margoninie ul. Kościuszki 51/53 w siedzibie leśnictwa łowieckiego.

Dziczyzna ma niepowtarzalny smak, jej aromat zależy od pór roku. Mięso pozbawione jest sztucznych dodatków, jest bogate w żelazo, nie uczula, jest lekko strawne i ubogie w tłuszcz.

Osoby zainteresowane zakupem dziczyzny pochodzącej z Ośrodka Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych nr 51 Nadleśnictwa Podanin proszone są o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży, dostępnym do pobrania poniżej i postępowania zgodnie z jego wskazówkami. Sprzedaż bezpośrednia skierowana jest do osób fizycznych, firm lokalnych, regionalnych jako odbiorców końcowych. 

PSBD Nadleśnictwa Podanin posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny: 30015676 nadany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Chodzieży.

Sprzedaż bezpośrednia tusz zwierzyny jest nadzorowana przez lekarzy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Chodzieży.

Podmiotem prowadzącym sprzedaż detaliczną jest:

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Podanin.

Sprzedaż bezpośrednia prowadzona jest w punkcie zlokalizowanym pod poniższym adresem (zapłata i odbiór tusz):

Leśniczówka OHZ LP nr 51 Nadleśnictwa Podanin

64-830 Margonin, ulica Kościuszki nr 53

Lokalizacja:

Dane GPS:

Szerokość geograficzna: 52.980943

Długość geograficzna: 17.124895

 

 

Zamówienia prosimy składać pisemnie bezpośrednio na adres e-mail: marcin.senger@pila.lasy.gov.pl, jakub.nowak@pila.lasy.gov.pl, maciej.stosik@pila.lasy.gov.pl

Informacji w sprawie sprzedaży bezpośredniej tusz z Nadleśnictwa Podanin udziela Pan Marcin Senger - leśniczy ds. gospodarki łowieckiej tel. 602 798 429, Jakub Nowak - podleśniczy ds. łowieckich tel. 668 508 524, Maciej Stosik - podleśniczy ds. łowieckich tel. 538 558 533

CENY DZICZYZNY

Nadleśnictwo Podanin podaje do wiadomości stawki za kilogram tuszy dziczyzny w skórze, będące podstawą do rozliczenia finansowego z osobami dokonującymi zakupu poprzez PSBD OHZ LP nr 51 Nadleśnictwa Podanin obowiązujące od dnia 01.02.2024 R. (cena może ulegać zmianie w zależności od sytuacji rynkowej):

- Jeleń: 8,00 zł netto/ 1 kg

- Daniel: 8,00 zł netto / 1 kg

- Sarna: 24,00 zł netto/ 1 kg

- Dzik: 6,00 zł netto/ 1 kg

Do cen netto dolicza się podatek VAT w wysokości aktualnie obowiązującej (stawka VAT od 01.04.2024r. na tusze zwierzyny wynosi 5%).

 

Formy płatności – przedpłata lub zapłata przy odbiorze tuszy kartą płatniczą na miejscu odbioru w leśniczówce łowieckiej w Margoninie (adres jw.).

Tabelka dostępności zwierzyny w sprzedaży w poszczególnych porach roku.