Wydarzenia Wydarzenia

WYNIKI IX edycji konkursu „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie”

WYNIKI IX edycji konkursu „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie”

Drodzy Koordynatorzy i Konkursowicze

W związku z pandemią COVID-19, nauką zdalną w szkołach i brakiem możliwości spotkania się jednocześnie ze wszystkimi finalistami, nauczycielami - koordynatorami i organizatorami konkursu, Nadleśnictwo Podanin podjęło decyzję, że wszystkie nagrody w kategoriach: SZKOŁY i NAJLEPSZY UCZEŃ W SZKOLE oraz upominki dla uczniów, którzy zebrali min. 20 kg kasztanów i żołędzi (łącznie 447 osób) będą przez nadleśnictwo dostarczone do każdej ze szkół biorących udział w tegorocznym konkursie. Planowany termin dostarczenia: do 4 grudnia 2020 r.

Koordynatorzy w szkołach dopilnują, aby nagrody i upominki trafiły we właściwe ręce.

Wyniki indywidualne oraz szkół znajdziecie w dwóch, załączonych poniżej tabelach (dane częściowo zanonimizowane)

Niesamowita okazała się rywalizacja o pierwsze miejsce pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 im. Stanisława Staszica w Chodzieży, a Szkołą Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu. Kilkukrotne sprawdzenie wyników zbioru nasion wykazało różnicę o zaledwie 0,9 kg.

Ostatecznie szala (część wagi)  przechyliła się na korzyść SP nr 1 w Chodzieży.

Szala nie drgnęła jednak w przypadku ważenia nasion zebranych przez dwóch kolegów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach, zatem sprawiedliwości musiało stać się zadość i obaj zdobyli w swojej szkole dwa pierwsze miejsca - ex aequo.

 

Szkoda, że po raz pierwszy w 9-letniej już historii konkursu nie możemy spotkać się na finale, dlatego ogromnie Wam w tym miejscu GRATULUJEMY udziału w konkursie i Waszych wyników, zarówno tych największych jak i najmniejszych. Oczywiście najbardziej cieszą się zwierzęta naszych lasów, które już korzystają z darmowej stołówki.

 

Do zobaczenia w bezpiecznym, możliwym czasie zajęć edukacyjnych – najlepiej na łonie przyrody.