Wydarzenia Wydarzenia

Zaproszenie do udziału w 3. Chodzieskim Pikniku Naukowym pn.: „Fauna i Flora Wielkopolski”

Zapraszamy do udziału w 3. Chodzieskim Pikniku Naukowym
pn.: „Fauna i Flora Wielkopolski”

Tegoroczna edycja poświęcona jest propagowaniu piękna i różnorodności świata zwierząt i roślin naszego regionu. Tradycyjnie obok Nadleśnictwa Podanin, współorganizatorami pikniku są Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. oraz Urząd Miasta Chodzież. W przedsięwzięciu uczestniczyć będzie również kilkunastu wystawców, zarówno firm komercyjnych, instytucji jak i organizacji pozarządowych. 

Na stoiskach edukacyjnych poszczególnych podmiotów czekają na uczestników liczne ekspozycje, pokazy i możliwość wykonywania różnorodnych doświadczeń. Wystawcy zadbają o to, aby przekazywane wiadomości były nie tylko interesujące, ale również miały wartość praktyczną.

Z roku na rok przybywa zarówno uczestników pikniku, jak i wystawców, dzięki czemu wzrasta również liczba przygotowanych przez nich atrakcji i nagród. W tej edycji będzie więcej zabaw dla najmłodszych w kąciku przedszkolaka zorganizowanym przez niepubliczne przedszkola im. Szewczyka Dratewki, Wesoły Smyk i Pod Dębusiem Olbrzymkiem.

Każdego, niezależnie od wieku, zainteresuje koncert odgłosów lasu, stoisko sokolnika i pokaz ptaków drapieżnych.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, wszyscy uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w losowaniu cennych nagród-w tym tabletów. Warunkiem uczestnictwa w losowaniu jest zebranie 12 różnych pieczątek na piknikowych stoiskach i udzielenie odpowiedzi na znajdujące się obok pytania.

Wypełniony kupon należy wrzucić do urny na stoisku Urzędu Miejskiego w Chodzieży.

Losowania będą odbywały się na scenie, zgodnie z harmonogramem pikniku.

Patronat honorowy nad Chodzieskim Piknikiem Naukowym objęły:

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.