Wydarzenia Wydarzenia

Przedszkole Samorządowe w Margoninie – „Sadzimy dla Niepodległej”

W dniu 19 kwietnia 2018 roku, już po raz dwunasty, wychowankowie Samorządowego Przedszkola w Margoninie razem z rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami sadziły las pod opieką pracowników Nadleśnictwa Podanin.

Tegoroczna akcja sadzenia lasu łączyła się z obchodami 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla uczczenia tej rocznicy ponad 400 uczestników tj. dzieci wraz z rodzinami, miało możliwość posadzenia sosny zwyczajnej, zwanej „królową polskich lasów”. Powierzchnia z tymi „wyjątkowymi” drzewami znajduje się na terenie leśnictwa Piłka i została ona oznaczona pamiątkową tabliczką.

Po ciężkiej pracy sadzenia lasu na uczestników akcji czekał zasłużony posiłek oraz zabawy ruchowe pod wiatą do edukacji ekologicznej społeczeństwa na terenie leśnictwa Piłka. Podczas pikniku zostali również nagrodzeni uczestnicy konkursu fotograficznego pn.: „Rodzinna wycieczka do lasu”.

Przedszkolaki i ich rodziny wykazały się dużym zaangażowaniem w sadzenie lasu, dlatego po raz kolejny rozstaliśmy się w poczuciu dobrze wykonanej pracy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego przedsięwzięcia.

Dziękujemy ratownikom medycznym z Działu Pomocy Doraźnej FALCK Medycyna Sp. z o.o. z Chodzieży oraz Ochotniczej Straż Pożarna z Margonina za obecność i pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom sadzenia lasu.