Wydarzenia Wydarzenia

Labirynt Wiedzy Przyrodniczej

Uroczyste otwarcie Labiryntu Wiedzy Przyrodniczej

          Z radością informujemy, że w dniu 5 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie Labiryntu Wiedzy Przyrodniczej – nowego obiektu Nadleśnictwa Podanin do edukacji ekologicznej społeczeństwa. Od bieżącego sezonu wiosennego służyć on będzie głównie dzieciom i młodzieży do poznawania i zgłębiania wiedzy nt. środowiska leśnego.

Po uroczystym przywitaniu gości, którego dokonał Nadleśniczy Nadleśnictwa Podanin Jacek Kulpiński, zaproszeni goście, przy dźwiękach sygnałów myśliwskich, dokonali przecięcia wstęgi otwarcia obiektu.

Inżynier nadzoru oraz sekretarz Nadleśnictwa Podanin zaprezentowali poszczególne etapy powstawania Labiryntu Wiedzy Przyrodniczej - „od pomysłu” aż „po dach”.

Oficjalne otwarcie skierowane było przede wszystkim do grona pedagogicznego szkół i przedszkoli z terenu powiatu chodzieskiego zajmujących się tematyką przyrodniczą. Do nich także skierowany był wykład dr inż. Anny Wierzbickiej z Wydziału Leśnego UP w Poznaniu nt. roli edukacji przyrodniczo-leśnej społeczeństwa. Ponadto nauczyciele uczestniczyli w warsztatach metodycznych, które miały przybliżyć Im ofertę edukacyjną wybranych (sąsiednich) nadleśnictw RDLP w Pile, i jednocześnie zachęcić do odwiedzania Labiryntu z wychowankami.

Mamy nadzieję, że Labirynt Wiedzy Przyrodniczej chętnie odwiedzać będą wszystkie pokolenia i stanowić będzie nieodłączny element planu zajęć szkolnych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony http://labiryntwiedzyprzyrodniczej.pl, gdzie można zapoznać się z ofertą i zarezerwować termin zajęć.