Wydarzenia Wydarzenia

Flora i fauna naszego regionu w różnorodnym wydaniu na III Chodzieskim Pikniku Naukowym

17 września 2017 r. nad Jeziorem Miejskim w Chodzieży odbył się już po raz trzeci Chodzieski Piknik Naukowy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji pikniku była  „Flora i fauna Wielkopolski”.

Wspólne przedsięwzięcie edukacyjne organizowane przez Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży, Urząd Miasta Chodzieży oraz Nadleśnictwo Podanin skupiło wielu wystawców, zarówano firm komercyjnych, instytucji jak i organizacji pozarządowych.

Na uczestników pikniku, którymi były w większość całe rodziny, czekały ciekawe stoiska edukacyjne propagujące piękno i różnorodność świata roślin i zwierząt naszego regionu.

Leśnicy  z Nadleśnictwa Podanin uczyli jak rozpoznać gatunki drzew rosnące w naszych lasach i jak różnorodne owoce krzewów można spotkać na leśnej wyprawie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa śladów bytowania zwierząt i ich tropy. Każdego, niezależnie od wieku, zaciekawiło babrzysko dzika, żery owadów oraz  wystawa drewna różnych gatunków drzew.

Na leśnym stoisku można było zobaczyć jak wyglądają kleszcze, w jaki sposób bezpiecznie usunąć je z powierzchni ciała oraz jak uchronić się przed ukąszeniem kleszcza. Te wyjątkowo praktyczne informacje przekazywali pracownicy Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  

Jedną z głównych atrakcji był koncert odgłosów lasu, który zaprezentował Pan Marek Witczak pracownik Nadleśnictwa Człopa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.