Lista aktualności Lista aktualności

Gala VI edycji konkursu „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie"

W nowo powstałym przy siedzibie Nadleśnictwa Podanin obiekcie edukacyjnym - Labiryncie Wiedzy Przyrodniczej - odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów VI edycji konkursu „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie".

Gala VI edycji konkursu „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie"

W dniu 5 grudnia 2017 roku, w nowopowstałym przy siedzibie Nadleśnictwa Podanin obiekcie edukacyjnym - Labiryncie Wiedzy Przyrodniczej - odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów VI edycji konkursu „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie".

Przed wręczeniem nagród, przybyli na uroczystą galę, mieli możliwość praktycznego zapoznania się z kilkoma gatunkami drzew iglastych. W zamyśle organizatorów, zajęcia stanowić będą pomoc w rodzinnym wyborze bożonarodzeniowej choinki.

Nagrody w tegorocznej edycji konkursu zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W tym roku dzięki zaangażowaniu 10 szkół i ponad 450 uczniów zebraliśmy ponad 20 ton nasion. Przeznaczone są one na dokarmianie zwierząt wolnożyjących, na terenie naszego Nadleśnictwa.

Laureaci konkursu: Szkoła Podstawowa w Margoninie (I miejsce), Szkoła Podstawowa w Budzyniu (II miejsce) oraz Szkoła Podstawowa w Wyszynach otrzymali sprzęt multimedialny, sportowy oraz pomoce dydaktyczne. Pozostałe szkoły, biorące udział w konkursie, otrzymały nagrody niespodzianki - sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne, które pozwolą na pogłębianie wiedzy, rozwijanie umiejętności uczniów oraz umożliwią propagowanie wiedzy przyrodniczo - leśnej.,

Nagrodziliśmy także trud i zaangażowanie uczniów w zbieranie kasztanów i żołędzi według klasyfikacji indywidualnej. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki - przewodniki do oznaczania drzew i ptaków - zachęcą dzieci do podpatrywania na wycieczkach przyrody i zjawisk w niej zachodzących.

Tradycyjnie, laureaci oraz wyróżniający się uczestnicy konkursu otrzymali zaproszenie na wycieczkę. W tym roku nagrodą był pokaz filmu „Mikołaj i spółka" w chodzieskim kinie „Noteć" oraz wspólny wypad na pizzę. W międzyczasie uczestnicy wykazywali się zdolnościami manualnymi tworząc szyszkowe jeżyki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć .

 

Przedsięwzięcie o charakterze publicznym pn.  „Organizacja konkursu "Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie" dla szkół z terenu Nadleśnictwa Podanin dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.