Aktualności Aktualności

UWAGA! niebezpieczne trasy downhill’owe

Nowym zjawiskiem, stanowiącym formę aktywności fizycznej i sprawnościowej, jest budowanie m.in. na terenach leśnych tras downhill’owych. Problemem są jednak urządzane nielegalnie, często niewidoczne, naturalne przeszkody terenowe.

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, Nadleśniczy Nadleśnictwa Podanin informuje wszystkich korzystających ze ścieżek leśnych oraz urządzonych szlaków turystycznych okolic wzgórza Gontyniec, o pojawiającym się ostatnio w tym rejonie  niebezpieczeństwie - wynikającym z użytkowania terenów leśnych przez grupy osób uprawiających ekstremalną odmianę kolarstwa górskiego (downhill).  Przez amatorów tego typu wrażeń, budowane są nielegalne trasy zjazdowe, przez co dochodzi do łamania wielu przepisów, zarówno wynikających z ustawy o lasach jak również przepisów ujętych w kodeksie wykroczeń.

Niebezpieczeństwo dotyczy możliwości wystąpienia wypadku na przecięciach szlaków turystycznych, linii oddziałowych lub ścieżek leśnych z nielegalnie wytyczonymi
i urządzonymi trasami zjazdowymi.

       Apelujemy o zachowanie ostrożności oraz o informowanie służb terenowych nadleśnictwa o tego typu zagrożeniach. Numer telefonu 67 282 98 97, adres e-mail: podanin@pila.lasy.gov.pl.

Straż Leśna Nadleśnictwa Podanin, przy współpracy z Policją, prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.