Aktualności Aktualności

TO MNIE (...) KRĘCI

Z takim hasłem na koszulkach, 25 maja br. sprzed budzyńskiego „Orlika”, trasą przez las, w jednym momencie zakręciło się 50 rowerowych kółek.

Oczywiście nie zakręciły się same, a uczynili to na nowej „Turystycznej trasie rowerowej” Starostowie i przedstawiciele Rady Powiatu Chodzieskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Budzyń ze swoimi współpracownikami, Dyrektor RDLP w Pile, uczniowie Szkoły Podstawowej z opiekunami i inni sympatycy dwóch kółek, w tym miejscowy ks. Proboszcz (Marek, nie Mateusz). Oczywiście każdy kręcił sam, ale tempo narzucił Dyrektor SP w Budzyniu. Tylko z grzeczności peleton zamykali leśnicy, bo przecież wiadomo, że nawet po wirusie kondycję mają przednią.

W bardzo radosnej atmosferze, w leśnym punkcie postoju (Leśnictwo Drążki), odbyło się uroczyste przecięcie girlandy, otwierającej długo wyczekiwaną przez lokalnych mieszkańców trasę rowerową z Budzynia do Dziewoklucza, o długości blisko 4 km. Inwestycja kosztowała ponad 300 tys., a dzięki współfinansowaniu i współpracy Starosty Chodzieskiego, Burmistrza Budzynia oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Podanin inwestycja zakończyła się pomyślnie.

Uczniowie, podczas wcześniejszych zajęć terenowych, podjęli się zadania, które polegało na liczeniu osób korzystających z tej urokliwej i bezpiecznej trasy. Wynik: 50 użytkowników / 2 godz., i to przed sezonem wiosenno – letnim. Tak więc dzieje się ku pożytkowi i zgodnie z przeznaczeniem, co bardzo zachęca nas do dalszego działania pod kątem turystycznego zagospodarowania.

Z powrotem, na parking przy „Orliku”, Goście wracali rowerami. Tylko Ks. Proboszcz na plebanię w Budzyniu i Starosta do pracy w Chodzieży odważnie i do końca dotarli swoimi rowerami. Gratulujemy!