Aktualności Aktualności

Pilot „wylądował” po 14 latach

PILOT w Wikipedii posiada 15 znaczeń, ale żadne z nich nie określa pilotów polowań dewizowych. Tymczasem są to osoby, które podejmując się takiej roli i zadania muszą legitymować się wieloma talentami, ogromną wiedzą i odpowiedzialnością. Takimi przymiotami w Nadleśnictwie Podanin przez wiele lat wykazywał się Pan Eugeniusz Ciesielski.

7 sierpnia 2020 r., na zakończenie narady terenowej, dołączył do nas wieloletni leśniczy leśnictwa Lipiny, Pan Eugeniusz Ciesielski, który nawet po przejściu na emeryturę (a może właśnie dlatego) pełnił funkcję pilota myśliwych dewizowych, polujących na terenie OHZ nr 51 Nadleśnictwa Podanin.

W latach 2006 – 2020 szeroko pojęta technika obsługi myśliwych była Jego pasją.
Z ogromnym zaangażowaniem i jednocześnie z radością tłumaczył zawiłości językowe, pilnował bezpieczeństwa polowań, obyczajowości i tradycji myśliwskich, etyki łowieckiej, udzielał praktycznych wskazówek, prowadził dokumentację.

Z jedynym i niepowtarzalnym poczuciem humoru Pan Eugeniusz godzinami gawędził z naszymi gośćmi na tematy leśno - łowieckie.

Za to wszystko otrzymał z rąk Nadleśniczego Jacka Kulpińskiego serdeczne podziękowania, a od koleżanek i kolegów gromkie brawa.

 Dziękujemy naszemu polotowi za miękkie lądowania z każdego polowania
i życzymy realizacji kolejnych pasji.

 

Darz Bór

 

Zdjęcia: Przemysław Tarkowski