Wydarzenia Wydarzenia

Wypoczywam... tylko w lesie

Nadleśnictwo Podanin zakończyło inwestycję pn. „Przebudowa ścieżki pieszo - rowerowej Studźce – Margonin” współfinansowaną przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

W ramach tego projektu powstała na terenie leśnym utwardzona ścieżka o długości ponad 2 km i szerokości 1,6 m łącząca Studźce z Margoninem.  W połowie długości ścieżki znajduje się leśna wiata przystankowa z niezbędną infrastrukturą wraz z tablicami edukacyjnymi o zwierzętach i roślinach występujących w naszych lasach oraz rybach żyjących w okolicznych jeziorach i rzece Noteć. 

W dniu 19 sierpnia 2014 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb" z Wągrowca dokonano uroczystego otwarcia ścieżki Studźce – Margonin.

Uczestnicy wydarzenia aktywnie sprawdzili możliwości korzystania ze ścieżki, spacerując po niej techniką Nordic Walking. Spacer pod hasłem „Wypoczywam… tylko w lesie"  rozpoczął się od rozgrzewki oraz instruktarzu technik Nordic Walking, który poprowadzili nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego wypoczynku w lesie i korzystania ze ścieżki. Mamy nadzieję, że inwestycja ta, poprzez wzbogacenie infrastruktury, poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszo – rowerowego oraz ułatwi poznawanie walorów przyrodniczych i turystycznych naszego regionu.