Wydarzenia Wydarzenia

Dzień Drzewa 2014

Od ponad 10 lat w dniu 10 października w Polsce obchodzimy Dzień Drzewa. W ramach tego święta prowadzone są akcje sadzenia drzew połączone z edukacją społeczeństwa na rzecz ochrony środowiska.

W dniu tegorocznego święta uczniowie 4 klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przy siedzibie Nadleśnictwa Podanin. Tematem przewodnim zajęć było drewno jako jeden z najważniejszych „darów lasu", który wykorzystywany jest wszechstronnie nawet przez dzieci. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, poczuć i powąchać różne gatunki drewna. Poznawali również jego budowę oraz właściwości. Na zakończenie drewno zamienili w zabawkę – zająca. Drugoklasiści poznawali także proces powstawania papieru. Z przygotowanej „pulpy" własnoręcznie wykonywali papier czerpany, który ozdabiali jesiennymi liśćmi oraz nasionami drzew leśnych. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych i udostępnionych przez jednego z uczestników Dnia Drzewa.

Na  zakończenie Dnia Drzewa wspólnymi siłami pracownicy Nadleśnictwa Podanin posadzili przy siedzibie nadleśnictwa jarzęba brekinie.